Spotkanie z Wacławem Zdziebłowskim „IRAN – KRAJ CZARNYCH CZADORÓW?”

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza 13 kwietnia (piątek), godz. 18:00 – spotkanie z Wacławem Zdziebłowskim „IRAN – KRAJ CZARNYCH CZADORÓW?”

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)
13 kwietnia 2018 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Iran stopniowo otwiera się na świat i wielu odwiedzających go turystów przekonało się, że nie trzeba się bać podróży do tego kraju. Wacław Zdziebłowski i jego żona Hanna nie przestraszyli się medialnego wizerunku „kraju ajatollahów” i postanowili udać się  na wyprawę do dawnego perskiego imperium. Na miejscu okazało się, że Irańczycy mogą poszczycić się nie tylko wspaniałymi, pamiętającymi czasy starożytne zabytkami i pełną zamętu historią, ale są przy tym uśmiechniętymi ludźmi, którzy z ogromną życzliwością witają turystów w swoim kraju. Nasz gość będzie starał się przekonać uczestników spotkania, że mimo skomplikowanej sytuacji politycznej Iran wciąż pozostaje przepięknym, wartym odwiedzenia i nieskażonym jeszcze przez masową turystykę zakątkiem świata.

WACŁAW ZDZIEBŁOWSKI – absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie i emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Ogrodniczych w Prószkowie. Wraz z żoną podróżuje po świecie, jako cel wypraw wybierając miejsca oddalone od modnych kurortów.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1979722642355658/