GRUZJA – TAK DALEKA I TAK BLISKA

Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze! Przemysław Supernak (SuperGlob) tym razem zabierze Was na wyprawę do oszałamiająco pięknej Gruzji!

GRUZJA – TAK DALEKA I TAK BLISKA:
Gruzja daleka – bo mimo iż leży w Europie, znajduje się na jej rubieżach, a Kaukaz to brama do Azji. Gruzja bliska – bo można się tu poczuć jak u siebie w domu, a tutejsze miasta swojską atmosferą przypominają nasze, środkowoeuropejskie.
Odwiedzimy tętniące życiem i zabawą Tbilisi i ciche, mistyczne monastyry. Staniemy u podnóża majestatycznego Kazbegu. Wybierzemy się do bajecznej doliny Truso, pełnej kolorowych źródeł mineralnych. Na koniec trafimy w trudnodostępne i słabo zaludnione rejony Chewsuretii, gdzie pośród wysokich gór i skalnych twierdz spotkamy więcej koni, owiec i krów niż lokalnych mieszkańców.

PRZEMYSŁAW SUPERNAK O SOBIE:
Jestem praktykującym miłośnikiem podróży i fotografii, organizatorem wypraw i imprez podróżniczych, współtwórcą Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, pomysłodawcą i organizatorem akcji pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu – „Opole dla Nepalu”. Prowadzę prelekcje podróżnicze dla szkół, na których zapoznaję uczniów z odmiennymi kulturami i obyczajami dalekich krajów, a także stronę SuperGlob, na której publikuję zdjęcia i historie z własnych podróży.