Wystawa fotograficzna

W filharmonii opolskiej zorganizowana jest wystawa fotograficzna Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego zatytułowana „CUBE” Wystawa przedstawia prace członków OTF a wśród nich prace naszej koleżanki Ani Czarneckiej. Wystawa jest niesamowita a wręcz futurystyczna. Tym razem artyści pokazują nam część jakiejś całości zmuszając do myślenia, do zastanowienia się czy potrafimy odgadnąć „co to jest” - fragment jakiej całości oglądamy. A nie jest to ani łatwe, ani oczywiste. Niektóre zdjęcia są tak niesamowite, że trudno uwierzy,ć aby stanowiły element istniejącej w rzeczywistości całości.

I GALA PARTNERÓW KARTY "OPOLSKA RODZINA & "OPOLSKI SENIOR"

12 grudnia 2017r. odbyła się I Gala na najlepszego Partnera Programu ,,Opolska Rodzina" obejmującego Karty „Opolski Senior” i „Opolska Rodzina” w Zajeździe „U Dziadka”
Galę poprowadził dziennikarz Radia Opole -  Janusz Maćkowiak.
Podczas Gali wystąpił gość specjalny 15 - letni akordeonista Lukas Gogol - zwycięzca 10 edycji „Mam Talent”, Zespół Saksofoniczny z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu oraz chór seniorów, „Old Singers" pod batutą Ewy Wocial.

Niespodzianka Mikołajkowa dla członków Rady Seniorów!

W dniu dzisiejszym 11.12.2017r. odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Seniorów Miasta Opola.
Spotkanie rozpoczęło się od wzniosłego koncertu kolęd w wykonaniu chóru "Old Singers" pod kierownictwem Ewy Wocial, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Przewodnicząca Rady Seniorów uczestniczyła w obradach stałej Komisji Społecznej i Zdrowia przy Radzie Miasta Opola

W dniu 22 11 2017 r. Przewodnicząca Rady Seniorów uczestniczyła w obradach stałej Komisji Społecznej i Zdrowia przy Radzie Miasta Opola podczas omawiania Programu Polityki Senioralnej Miasta Opola na lata 2018-2022 „Opole Seniorom”.Program prezentowała Małgorzata Kozak Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Dariusz Sołek, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. Radni zadawali pytania, wywiązała się rzeczowa dyskusja.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 15.12.2017 Serdecznie Zapraszamy!!!!

Witamy serdecznie,

Szanowni Państwo Centrum Informacyjno-Edukacyjne "Senior w Opolu" zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.
Wyjazd w piątek 15.12.2017r. o godz. 10:00. Koszt 7 zł.
Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy w Centrum "Senior w Opolu" lub pod nr tel.: 77/441 23 70

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 15.12.2017 Serdecznie zapraszamy!!!!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. 

W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej...
Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii...
 Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.
Magia świąt oczaruje każdego...!

 

Mikołajkowy nastrój zapanował w Centrum Informacyjno – Edukacyjnym „Senior w Opolu”

W dniu wczorajszym (6.12)w Centrum „Senior w Opolu” odbyło się uroczyste spotkanie Mikołajkowe Seniorów z opolskich klubów i organizacji senioralnych. Wspólne ubieranie choinki, tworzenie ozdób choinkowych, pieczenie i dekorowanie aromatycznych pierników, stworzyło niepowtarzalny świąteczny nastrój.
Przybyli na spotkanie Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Rozwoju Społecznego Dariusz Sołek oraz Dyrektor MOPR W Opolu Zdzisław Markiewicz osobiście złożyli życzenia i wspólnie kolędowali z przybyłymi na spotkanie Seniorami.  

Spotkanie Rady Seniorów

6.XI.2017r. odbyło się kolejne planowane spotkanie Rady Seniorów Miasta Opola.
Gościem zaproszonym na spotkanie była Marzena Sedlaczek, Z-ca Naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego. Pani Marzena przedstawiła wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego na 2018r.w poszczególnych punktach miasta oraz rolę mężów zaufania. Zebrani na spotkaniu radni wnioskują, aby włączyć przedstawiciela Rady Seniorów do zespołu , który będzie wprowadzał zmiany w regulaminie głosowania na projekty BO na 2019r.
Omówiono organizację zabawy andrzejkowej.

Warsztaty „ Jak zaplanować działania rady seniorów”.

Warsztaty „ Jak zaplanować działania rady seniorów” odbyły się w dwóch turach: pierwsza w dniach 25-26.X. 2017 w Grodzie Byczyna; Biskupice 58, a druga w dniach 28-29 X. w Suchym Borze. Warsztaty były realizowane w ramach projektu „Seniorzy mają głos”realizowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2017-2020, przez Fundację Flexi Mind.

Strony