KONCERTY PROMENADOWE

Tradycją, która na stałe wpisała się w letni kalendarz opolskich imprez, jest cykl Koncertów Promenadowych finansowany przez Urząd Miasta Opola.

Każdy z tegorocznych koncertów posiada swój indywidualny styl. W programie Koncertów Promenadowych odnajdziemy muzykę wielkich mistrzów klasyki, przeboje muzyki filmowej, jazz, a także muzykę z najciekawszych światowych musicali.

Od wielu lat, Prezydent Miasta Opola we współpracy z Filharmonią Opolską zaprasza w każde wakacyjne, niedzielne popołudnie na bezpłatne spotkanie muzyczne. W wykonaniu rodzimych artystów oraz gwiazd światowego formatu na koncertach promenadowych prezentowane są programy zarówno z muzyką klasyczną jak i rozrywkową.

Wśród tegorocznych wykonawców, obok muzyków Filharmonii Opolskiej, pojawią się zaproszeni artyści: Aleksander Gref, Celina Kotz, Łukasz Brzezina, Ewa Łobaczewska, Rafał Supiński, Karina Komendera, Tomasz Tomaszewski, Marcin Wyrostek, Dance of fire, Atom String Quartet, Andrea Tofanelli & Dizzy Boyz Brass Band.

Koncerty odbędą się na Scenie plenerowej Filharmonii Opolskiej tak aby dla wszystkich zainteresowanych znalazło się miejsce na widowni. Ostatnie muzyczne spotkanie – 27 sierpnia, odbędzie się w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Będzie to koncert wyjątkowy, gdyż w programie znajdzie się m.in. utwór napisany przez Piotra Mossa specjalnie na obchody 800. lecia miasta Opola.

(Przemysław Neumann – Dyrektor Filharmonii Opolskiej)

 

Szczegółowy plan koncertów dostępny będzie na stronie internetowej Filharmonii Opolskiej:

http://www.filharmonia.opole.pl/