CS - WYDARZENIA

Dorabiałeś do emerytury? Rozlicz się z ZUS


Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub renty? Jeśli tak, to końca lutego masz czas, żeby powiadomić ZUS o swoich dodatkowych przychodach. Nie muszą się z nich rozliczać tylko te osoby, które osiągnęły
powszechny wiek emerytalny, czyli
60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni.

Jeśli pobierasz wcześniejszą emeryturę bądź rentę, to powinieneś pamiętać

na skróty

NA SKRÓTY
_________________________________________________________________________________
ZUS zmniejszy emeryturę lub rentę, jeżeli zarobki „młodego” emeryta przekroczą 70% przeciętnego wynagrodzenia, ale nie będą wyższe niż 130% tej kwoty.
Jak to jest liczone?

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy

Program realizowany jest w 2018r. dla mieszkańców miasta Opola:
kobiet w wieku od 65 roku życia oraz mężczyzn od 70 roku życia.

Bezpłatne badania można wykonać w:

SP ZOZ „Centrum” przy ul. Budowlanych 4 w Opolu.

Pracownia Densytometryczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach  8:00 – 18:00.
Rejestracja telefoniczna: 77/45 38 462.

Serdecznie zapraszamy.

Wspomnienie z Balu Karnawałowego z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz pierwszej rocznicy funkcjonowania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior w Opolu"

Wspomnienie z Balu Karnawałowego z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz pierwszej rocznicy funkcjonowania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior w Opolu" przy ul. Nysy Łużyckiej 7a. Bal przebiegał w szampańskiej atmosferze przy wspanialej muzyce, degustacji smacznych dań – na czele z ozdobnym tortem z logo Centrum, pląsach, tańcach, akcentach występu trio muzycznego i śpiewu chóru „Old Singers”, wzajemnych życzeniach zdrowia, szczęścia, pomyślności w Nowym Roku…
Serdecznie dziękujemy: 
Prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu 
Radiu Opole

Szczepienia profilaktyczne osób od 65 roku życia przeciwko grypie

 
W związku z realizacją przez Miasto Opole  szczepień profilaktycznych osób od 65 roku życia  przeciwko grypie, uprzejmie informujemy że wszystkie zakupione szczepionki zostały wykorzystane.
 
Seniorzy byli szczepieni szczepionką Vaxigrip Tetra (4 – walentną).  Z informacji uzyskanych od INTERPHARMA SP Z O O - dostawcy szczepionki wynika, iż szczepionka ta jest już niedostępna na rynku oraz nie jest już planowane wznowienie obrotu tą szczepionką w sezonie 2017/2018.
 

Strony