CS - WYDARZENIA

JOGA W AMFITEATRZE

Zapraszamy w każdą sobotę wakacji od 1 lipca -- 2 września 2017 r. wszystkich na taras, by wziąć udział w Jodze w Amfiteatrze. Świetne miejsce, piękny widok - zapraszamy! Zajęcia poprowadzą trenerzy Instytutu Ćwiczeń Psychofizycznych Zen. 
Wstęp wolny, zaczynamy o 9:00.
 

Wybierz się w podróż "Raz na lądzie, raz na wodzie"

Polecamy podróż kolejką po Opolu i rejs statkiem po Odrze – kolejne terminy rejsów to 29 i 30 lipca oraz 26 i 27 sierpnia. Start z opolskiego rynku o godz. 11:00 i 12:00. Wstęp wolny! Bilety do odbioru w Miejskiej Informacji Turystycznej w Opolu w dniu wyjazdu od 10:00.
 
Więcej:
http://radio.opole.pl/113,2,wybierz-sie-w-podroz-raz-na-ladzie-raz-na-wodzie&idpi=130&idxi=200431

Spotkanie z przedstawicielami Miejskiej Rady Seniorów w Głuchołazach

13 czerwca odbyło się w Centrum „Senior w Opolu” ciekawe spotkanie z przedstawicielami Miejskiej Rady Seniorów w Głuchołazach oraz przedstawicielami Związku Emerytów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Opola. Po prezentacji zakresu działalności Centrum „Senior w Opolu”, następnie Rady Seniorów z Głuchołaz oraz Rady Seniorów z Opola, spacerkiem przeszliśmy przez centrum Opola do Domu Dziennego Pobytu MagdaMaria.

III Kongres Gospodarki Senioralnej

9 czerwca 2017 roku odbył się w Warszawie III Kongres Gospodarki Senioralnej – wydarzenie o zasięgu ogólnokrajowym i europejskim pt.„Gospodarka na progu srebrnej rewolucji”.  Organizatorami byli: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej oraz Ministerstwo Rozwoju. Poruszane były problemy zróżnicowanych działań na rzecz seniorów z podkreśleniem , że gospodarka senioralna powinna być pozytywnym czynnikiem rozwoju gospodarczego Polski.

PIERWSZY NUMER KWARTALNIKA EMPOWERMENT SENIOR

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że ukazał się pierwszy numer Kwartalnika Empowerment Senior – regionalnego czasopisma poświęconego problematyce senioralnej i działaniach na rzecz seniorów podejmowanych na Śląsku Opolskim, którego wydawcą jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Kwartalnik będzie ukazywał się przez najbliższe trzy lata. Przekazuję Państwu wydanie elektroniczne tego numer w załączniku.

Forum Dyskusyjne INTEGRACJI ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu

  • Centrum Informacyjno – Edukacyjne „Senior w Opolu” zorganizowało 25 maja Forum Dyskusyjne INTEGRACJI ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu, na które zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Opolu na rzecz seniorów lub skupiających seniorów,

  • Odbyła się Debata pt. INTEGRACJA ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu w zakresie:

FORUM DYSKUSYJNE - INTEGRACJA ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu

Centrum Informacyjno – Edukacyjne „Senior w Opolu” zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Opolu na rzecz seniorów lub skupiających seniorów na Forum Dyskusyjne INTEGRACJI ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu, które odbędzie się 25 maja 2017 r. w godz. 12:30 – 14:30 w siedzibie Centrum - Opole, ul. Nysy Łużyckiej 7a.

Głównym wydarzeniem Forum będzie Debata pt. INTEGRACJA ŚRODOWISKA SENIORALNEGO w Opolu w zakresie:

SENIORZY PODCZAS DNI OPOLA 50+ czyli karaoke

Zapraszamy w piątek, 19 maja o godz. 17.00 na Plac Wolności (przed Pomnikiem) na imprezę: SENIORZY PODCZAS DNI OPOLA 50+ czyli karaoke, pokaz mody seniorów i zdrowe gotowanie wraz z poczęstunkiem. Natomiast o godz. 19.00 wystąpi Męski Zespół Estradowy Towarzystwa Przyjaciół Opola CAMERTON. 
Na zdjęciu poniżej wspomnienia z 2016 r.
 

19. DNI SENIORA 16-19 MAJA

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski serdecznie zaprasza na obchody 19. Opolskich Dni Seniora, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2017r. Szczegółowy program w załączniku.

Kampania ,,Maj życzliwości”

Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola, Centrum Informacyjno - Edukacyjne ,,Senior w Opolu" oraz Miejski Zakład Komunikacji w Opolu przeprowadzi pilotażową kampanię pn. ,,Maj życzliwości''.      

Strony