Rusza miejska infolinia dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

Miasto Opole uruchamia od czwartku (21 stycznia) dwa numery telefonów infolinii, pod którymi będzie można zamówić transport na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Osoby dzwoniące uzyskają także informację o szczepieniach realizowanych na terenie miasta. Infolinia dedykowana jest jednak przede wszystkim mieszkańcom Opola, którzy mają już umówione terminy szczepień i potrzebują transportu.
 
Od czwartku (21 stycznia w godzinach od 8:00 do 18:00) dyżurować będą osoby pod dwoma numerami telefonów:  504 900 147 oraz 532 316 606, pod którymi można będzie zamówić transport.
 
Aby usprawnić ten proces, osoby dzwoniące na infolinię proszone są o przygotowanie podstawowych informacji, takich jak: data i godzina umówionej wizyty na szczepienie w wybranym punkcie szczepień na terenie miasta Opola. Poza tym przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad w celu zweryfikowania uprawnień do korzystania z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień.
 
Pamiętajmy, że do skorzystania z darmowego dowozu do punktu szczepień uprawnione są osoby niepełnosprawne, czyli  posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami. Z transportu skorzystać mogą także osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.
 
Miasto Opole uruchomiło także adres mailowy, transportcovid@um.opole.pl, pod którym można zamawiać transport do punktów szczepień.

Źródło: www.opole.pl