Opole w Rytmie Życzliwości. Wyniki konkursu na maskotkę

Znamy już wyniki konkursu plastycznego na przygotowanie projektu maskotki promującej kampanię ,,Opole w Rytmie Życzliwości”. Jak się okazało komisja nie tylko wybrała trzy najlepsze prace, ale także imię dla zabawki.

 

W ramach przedmiotowego konkursu zostało złożonych 144 prac konkursowych, które zostały wykonane w bardzo różnych technikach, takich jak m.in. akwarele, pastele, plakatówki, wycinanka, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne.

Co ważne konkurs miał także rozwijać zdolności techniczno-plastyczne, promować właściwe zachowania i postawy związane z życzliwością wśród mieszkańców Miasta Opola sprzyjające szeroko rozumianej integracji m.in. z osobami niepełnosprawnymi i seniorami.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Paulina Wien z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Drugie Hanna Mendel z PSP nr 24, a trzecie Joanna Bojanowska z PSP nr 15. Natomiast maskotce nadano na imię Tola.

– Już niedługo będzie ona z nami na imprezach i wydarzeniach organizowanych przez miasto – cieszy się Mateusz Szpryngiel z Wydziału Polityki Społecznej UM– Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace i  promowanie wartości związanych z życzliwością oraz rozpowszechnianie życzliwej postawy społecznej wobec innych.

 

Źródło: Czas na Opole