OPERETKA WROCŁAWSKA

 OPERETKA WROCŁAWSKA

OPERETKA NA WYNOS! #OPOLE
Zapraszamy na plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – wokal) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i my pragniemy umilić czas Opolanom koncertami bezpośrednio pod miejsce zamieszkania!
W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym.
W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygaoski”, a także czardaszy, walców i foxtrottów.
Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubieo otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki!
Zapraszamy na 9 koncertów, które odbędą się w następujących lokalizacjach Opola:
26 maja
- godz. 16:00  PLAC PRZY DPS W CZARNOWĄSACH [pl. Klasztorny 2]
- godz. 17:30  PARK W SŁAWICACH
- godz. 19:00  PLAC PRZY ŚWIETLICY WE WRÓBLINIE
27 maja
- godz. 16:00  PLAC PRZY PŁYWALNI „WODNA NUTA” [ul. Prószkowska 96]
- godz. 17:30  KĄPIELISKO BOLKO
- godz. 19:00  SKWER RENATY SCHUMANN W GRUDZICACH
28 maja
- godz. 16:00  PLAC PRZY PRZEDSZKOLU NR 56 [ul. Sieradzka 7]
- godz. 17:30  PLAC PRZY GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ [pl. Jana Pawła II]
- godz. 19:00  RYNEK

Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeostwa w związku ze stanem epidemii w Polsce.
Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.
Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Opole

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu. W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych koncertów, spektakli, recitali i widowisk. Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawiliśmy sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu. Założyciele stowarzyszenia to uznani w środowisku artystycznym działacze, animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych skupiających się na gatunku operetkowym. Dlatego też działalność organizacji czerpie z ich dokonao i doświadczenia na polu krzewienia sztuki wysokiej oraz organizacji wydarzeo na najwyższym poziomie. Cele regulaminowe Stowarzyszenia Operetka Wrocławska zakładają odbudowę tradycji tego gatunku muzyki na terenie całej Polski. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile, na terenie powiatów kamiennogórskiego, wrocławskiego i krakowskiego.