Jakość powietrza w Opolu

Od dnia dzisiejszego na naszej stronie i facebooku będziemy prezentować komunikaty o jakości powietrza w naszym regionie za pośrednictwem specjalnie przygotowanym przez Urząd Miasta Opola portalu:

-  http://airly.eu/opole/

-  http://powietrze.opole.pios.gov.pl (jeśli link nie zadziała proszę prawym przyciskiem myszki skopiować i wkleić w przeglądarkę)

Informację na temat stanu jakości powietrza dla miasta Opole obejmuje czujniki pomiarowe w 40 lokalizacjach. Czujnik dokonuje pomiaru co 5 min i wykazuje serię zmierzonych parametrów tj.: poziom stężenia pyłu PM 2,5, pyłu PM 10, temperaturę, ciśnienie, wilgotność. Wszystkie te dane są ogólnodostępne w formie mapy z "buźkami", po kliknięciu kursorem na "buźkę" w wybranej lokalizacji, wyświetlają się zmierzone przez dany czujnik parametry oraz zalecenia dotyczące aktywności na świeżym powietrzu ze względu na aktualne warunki jakości powietrza w danej lokalizacji.

Można również pobrać aplikację na telefon Android (czyli wszystkie prócz IOS)

https://play.google.com/store/apps/details…

Można również pobrać aplikację na telefon IOS

https://apps.apple.com/…/app/powietrze-w-opolu/id1490830975…

Na zdjęciu poniżej przedstawiamy rekomendowane zalecenia dla mieszkańców w zależności od poziomu stężenia pyłu w powietrzu

trzymajmy się w zdrowiu :)