Bezpłatne badania mammograficzne na placu Kopernika

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Z tej okazji mieszkanki Opola będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Badanie jest bezpłatne dla kobiet w wieku od 45 lat do 69 roku życia.

A wszystko to dzięki kampanii obywatelskiej „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wsparcie i edukacja praw kobiet i ich swobód obywatelskich” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu i Miasto Opole. Z tej okazji w dniach od 20 do 22 października charakterystyczne trąby na ulicy Krakowskiej będą świecić na różowo. W ramach kampanii odbędzie się również konferencja Różowe Opole, złożona z trzech paneli tematycznych. Pierwszy to „Zapobieganie i diagnostyka (profilaktyka)”; drugi to „Leczenie raka – rokowania. Psychoonkologia”; a trzeci „Obywatelski – na temat praw i swobodnego dostępu kobiet do opieki lekarskiej i informacji w obrębie psychofizycznego wsparcia oraz rehabilitacji pacjentek po przebytej chorobie”. Konferencja odbędzie się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w dniach 20 - 22 października w godz. 16:30 - 19:30.

Różowe Opole to akcja edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola na temat ich praw i swobód obywatelskich w budowaniu świadomości i czujności onkologicznej w zakresie raka piersi oraz dostępu do darmowego pakietu zdrowotnego. Wydarzenie ma zachęcać kobiety do regularnych badań piersi, a także wspierać je merytorycznie w chorobie i po jej pokonaniu.

Mammobus będzie czekał  na Placu Kopernika przy budynku uniwersytetu od 20 do 22 października w godzinach: 9:00 - 13:00, 14:00 - 17:00. Zachęcamy do badań! 

zródło strona https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/mammobus-w-opolu