NIE DAJ SIĘ CUKRZYCY IDŹ AKTYWNIE PRZEZ ŻYCIE

Zarząd Oddziału Miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Opolu ZAPRASZA 19.01.2018 r. od godziny 15.30 do Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, ul. Koraszewskiego 7-9 na prelekcję adiunkt Instytutu Turystyki i Rekreacji Politechniki Opolskiej Pani dr Bożeny Królikowskiej NIE DAJ SIĘ CUKRZYCY IDŹ AKTYWNIE PRZEZ ŻYCIE
Ponad to:

E-obywatel – przydatne aplikacje

Zapraszamy na styczniowe spotkania edukacyjne dla Seniorów:
24 stycznia 2018 (środa), godz. 17:00 – szkolenie „E-obywatel – przydatne aplikacje” w cyklu „Senior ze smartfonem”, prowadzone przez Macieja Matusika. Spotkanie będzie dotyczyło aplikacji, które usprawniają, a czasami nawet zastępują wizyty w urzędach. Wstęp wolny.
 

Twarze Mjanmy

Przez cały styczeń aż do 8 lutego 2018 można u nas oglądać wystawę przepięknych zdjęć autorstwa Iwony i Daniela Gogulskich. Ekspozycja „Twarze Mjanmy” to relacja z ich długiej podróży po Mjanmie/Birmie, podczas której okazało się, że najbardziej fascynującymi obiektami do fotografowania są ludzie tam mieszkający – najmilszy, najpromienniej uśmiechnięty i najgościnniejszy naród pod słońcem!

KAROL MUSIOŁ - Opolanin 800-lecia

Dom Dziennego Pobytu „Malinka” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu WSZECHNICA HISTORYCZNO-KRAJOZNAWCZA dla Seniorów.
TEMAT: KAROL MUSIOŁ - Opolanin 800-lecia
Prelegenci: Ryszard CZERWIŃSKI i Bogusław KROWICKI
Prowadzenie: Tadeusz Jacek ROGOŻA
Termin: piątek, 12 stycznia 2018 roku, o 10:15
Miejsce: biblioteka - czytelnia DDP MALINKA przy ul. Piotrkowskiej 2 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej Zaprasza!

Zapraszamy za otwarcie wystawy malarstwa Lecha Biernackiego, które odbędzie się 11 stycznia o godz.18.00 w salach głównych Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. ________________________________________
12 stycznia o godz.19.00 zapraszamy Państwa przed ekrany komputerów na performance dokamerowy autorstwa naszej rezydentki – Dominiki Olszowy. Artystka przygotowała działanie pt. „Krajobraz zimowy”, który będzie można zobaczyć na profilu fecebookowym GSW (@gswopole). Przypominamy, że w GSW trwają rezydencje artystyczne pt. WELTSCHMERZ.
_______________________________________

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem, oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w Opolskiego Teatru Lalki i Aktora pochyliły się aktorki naszego teatru – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach - odtwórczyni głównej roli.

Jubileuszowy rok GSW w Opolu!

Galera Sztuki Współczesnej w Opolu z wielką radością informowuje, że 2018 rok będzie dla nich wyjątkowy, gdyż świętuje okrągłe urodziny! Z tej okazji przygotowali kilka znakomitych wydarzeń, na które już teraz zapraszamy!
GSW - jeszcze zimą, pierwszą w historii prezentację całej naszej kolekcji, wiosenny festiwal sound artu, jesienną - interaktywną wystawę ukazującą instalacje teatralne, zorganizujemy liczne performansy oraz koncerty. Nie zabraknie działań wykładowych oraz warsztatowych.
Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu przez cały rok!
 

Legalna niania – od 1 stycznia zmiana dofinansowania czyli 50 na 50.

Opolskie nianie opiekujące się małymi dziećmi mogą być spokojne o swoją emeryturę.
W nowym roku ZUS dalej będzie opłacał składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, ale już tylko w połowie wysokości minimalnego wynagrodzenia. Pozostałe 50 proc. lub więcej będzie trzeba pokryć samemu.

 

Strony