KONCERT Z OKAZJI Dnia Matki

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Męski zespół wokalno-instrumentalny M E T R O N O M Serdecznie zapraszają NA  K O N C E R T  Z  OKAZJI Dnia  Matki
Koncert odbędzie się 23 maja 2018r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej  ul. Minorytów 4 w Opolu 
WSTĘP WOLNY
 

Specjalna sobota dla lekarzy w ZUS

Opolskie placówki ZUS otwierają drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja w ramach Białej Soboty lekarze
i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień. Inicjatywa jest skierowana do prawie trzech tysięcy opolskich lekarzy.

Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018

Serdecznie zapraszamy delegacje opolskich organizacji, koordynatorów wolontariatu, na Galę Forum Inicjatyw Pozarządowych, podczas której zostaną wręczone nagrody w konkursie im. Jana Całki w kategorii Lider Społeczny Roku i Pożytek Roku.
Gala odbędzie się w piątek, 18 maja 2018 r.o godz. 17.00 w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Opola na 2019 r.

W dniu 7 maja br. ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Opola na 2019 r.
W tej edycji jest do rozdysponowania rekordową pulę środków w wysokości 4.300.000 zł.
Przez najbliższe 2 tygodnie będą odbywać się tematyczne spotkania z mieszkańcami mające na celu przedstawienie nowego modelu Budżetu Obywatelskiego wraz z przyjętym harmonogramu jego przebiegu. Spotkania te również będą miały za zadanie zainspirować mieszkańców i zachęcić ich do składania wniosków do BO w najbliższym dla siebie obszarze tematycznym.
 

PODRÓŻE W GŁĄB NAUKI

PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY w Opolu  oraz POLSKIE STOWARZYSZENIE KRAJOZNAWCÓW w Opolu
zapraszają na inaugurację nowego cyklu spotkań pn. PODRÓŻE W GŁĄB NAUKI która odbędzie się w poniedziałek, 14 maja 2018 roku, o godz. 17:00    
w siedzibie Parku Naukowo - Technologicznego w Opolu, przy ul. Technologicznej 2 (obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego i CH KAROLINKA)
W programie:
1. Otwarcie spotkania, powitanie gości, wprowadzenie

Teatr Ekostudio - repertuar maj 2018

Teatr Ekostudio serdecznie zaprasza wszystich seniorów na majowe spektakle:
 
REPERTUAR MAJ 2018

12 sb godz. 19:00 BACZYŃSKI spektakl wyjazdowy / Oleśnica Oławska
godz. 20:22 TAKIE MAŁE NIC
13 nd

 

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Opolu już w piątek

„Sięgnij po sukces” – pod tym hasłem w najbliższy piątek odbędą się targi informacyjne dla osób z niepełnosprawnością. W opolskiej akcji przewidziano spotkania z ekspertami
i specjalistami wielu instytucji. Osoby z niepełnosprawnością będą miały okazję uzyskać kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach.

ZUS potwierdza! Możesz mieć wyższą emeryturę

Jeśli do tej pory nie byłeś w stanie udowodnić zarobków za część swojego życia zawodowego, a ZUS nie wziął tego okresu pod uwagę przy ustalaniu świadczenia - teraz możesz to zmienić. Każdy emeryt i rencista, który był w takiej sytuacji ma szansę na podwyżkę. Trzeba tylko złożyć wniosek o przeliczenie z uwzględnieniem wynagrodzenia minimalnego.
Zerowe lata pracy

Warsztaty plastyczne w ramach XX Dni Seniora

Rada Seniorów Miasta Opola zaprasza do swojego namiotu na warsztaty plastyczne, które poprowadzi artysta grafik Andrzej Sznejweis. Będziemy wspólnie tworzyć 12 fantastycznych dzieł. Jest to okazja do integracji i wspólnej pracy, ale przede wszystkim do wspaniałej zabawy.

Data: 09.05.2018r. 
Godzina: od 10:00 do 14:00.
Miejsce spotkania: opolski Rynek - XX Dni Seniora
 

26.04 - Koncert Melodyjnych piosenek zza wschodniej granicy

FAN CLUB METRONOM zaprasza na Koncert Melodyjnych piosenek zza wschodniej granicy w wykonaniu Męskiego zespołu wokalno-instrumentalnego METRONOM.
Koncert odbędzie się 26 kwietnia – czwartek o godzinie 17.00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki  w Opolu, przy ulicy Piastowskiej 14 a. Wstęp wolny.
W programie m. in. piosenki lwowskie.
Zespół METRONOM wykona również całkiem nowe piosenki.
 

Strony