MORDERCZY POKÓJ W TEATRZE EKOSTUDIO

Teatr EKOSTUDIO zaprasza na przezabawną komedię MORDERCZY POKÓJ  18 marca o godzinie 18:06!
 
Amerykańska farsa MORDERCZY POKÓJ wg Rona Clarka i Sama Bobricka to wyśmienita rozrywka dla wszystkich fanów Maydaya i nie tylko. Mistrzowskie wykonanie m.in. Andrzeja Czernika, dowcipne dialogi i dynamiczna akcja to niewątpliwie wybuchowa mieszanka gwarantująca udany wieczór!

JAK NIE BYĆ SŁABYM czyli jak sobie radzić z ZESPOŁEM SŁABOŚCI

Zarząd OM PSD w Opolu serdecznie zaprasza  w dniu 16.03.2018 r. g.15.30 do Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole Koraszewskiego 7-9
na prelekcję Wykładowcy Wydziału Pielęgniarstwa  WZSM w Opolu Anety Soll- JAK NIE BYĆ SŁABYM czyli jak sobie radzić z ZESPOŁEM SŁABOSCI

Ponad to:

Jedź do sanatorium a potem wróć do pracy

Jeśli grozi ci niezdolność do pracy, możesz bezpłatnie skorzystać z sanatorium. Nie trzeba na to czekać miesiącami, bo jeżeli jesteś ubezpieczony to ZUS szybko skieruje cię na bezpłatną rehabilitację leczniczą. W ubiegłym roku z tej oferty skorzystało ponad 1350 opolan, którzy odzyskali zdrowie i wrócili do pracy.
 

„Skamieniałe motyle”

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza 9 marca (piątek), godz. 18:00 – „Skamieniałe motyle”.
Spotkanie z Olafem Pajączkowskim, współautorem książki „Skamieniałe motyle”, poświęconej naszemu miastu, będącej prezentem dla mieszkańców z okazji jubileuszu 800-lecia Opola.
 

TANCERKA W OPOLSKIM TEATRZE LALKI I AKTORA

Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem, oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w Opolskiego Teatru Lalki i Aktora pochyliły się aktorki naszego teatru – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach - odtwórczyni głównej roli.

Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj

Werniaż 8 marca godz.18.00
Wystawa czynna do 15 kwietnia 2018 r.
Kuratorki: Anna Potocka, Natalia Krawczyk 
 
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu posiada obszerną kolekcję dzieł sztuki gromadzonych w ciągu 60 lat swojej działalności. Kolekcja obejmuje około tysiąca eksponatów. Znaczna część kolekcji to malarstwo - głównie obrazy o tematyce pejzażowej, będące efektem licznych plenerów organizowanych

ISLANDIA – kraina ognia i lodu

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza 2 marca (piątek), godz. 18:00 – „ISLANDIA – kraina ognia i lodu”.

Przelew na konto czy listonosz? Co wybierają opolscy emeryci?

Opolscy seniorzy są otwarci na nowoczesne technologie. Tylko co czwarty emeryt   w regionie odbiera świadczenie z rąk listonosza. Zwiększa się grono osób, którym ZUS
w Opolu wypłaca pieniądze na osobiste rachunki bankowe. Wygoda i bezpieczeństwo - tak mówią „ubankowieni” czyli ci, którzy wolą konto niż gotówkę. 

WYBORY MISS I MISTERA SENIORÓW!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyborach Miss i Mistera Seniorów. Zapraszamy do głosowania na kandydatów na naszym profilu na facebooku.
 

Senior ze smartfonem: Smartfon w praktyce

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza 28 lutego (środa), godz. 17:00 – „Senior ze smartfonem: Smartfon w praktyce”
 
Szkolenie z obsługi smartfonów – prowadzący, pan Maciej Matusik, opowie i pokaże uczestnikom jak praktycznie wykorzystać smartfon w życiu codziennym: przy podczas poruszania się po mieście, wyszukiwania adresów itp.
 
 

Strony